• Spotkanie wielkanocne pracowników ZSP

     • W środę, 27 marca w budynku szkoły przy ulicy Mazowieckiej 25 odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dyrektor szkoły Paweł Szczepkowski złożył najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim pracownikom szkoły. Życzenia złożyli również zastępca dowódcy 2 Ośrodka Radioelektronicznego ppłk Andrzej Kaliszewski oraz przedstawiciele władz samorządowych: starosta Paweł Mostowy oraz wicestarosta Renata Kosman.

     • Świąteczne wizyty ekipy z ZSP

     • Święta coraz bliżej!!! Nie mogło zabraknąć tradycyjnych odwiedzin z życzeniami i upominkami wielkanocnymi od przedstawicieli naszej szkoły dla zaprzyjaźnionych instytucji!!! Bardzo dziękujemy za sympatyczne przyjęcie!!!

      Wszystkim życzymy spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych miłości i rodzinnego ciepła!!!

      Alleluja!!!

     • Rozstrzygnięcie konkursu fizycznego "Fizyka wierszem"

     • 10 lutego 2024 roku został rozstrzygnięty konkurs fizyczny „Fizyka wierszem”.

      Celem konkursu było:

      ● rozbudzanie zainteresowań fizyką,

      ● promowanie praw i zasad fizycznych.

      Uczniowie wykazali swój talent pisarski przy pisaniu wierszy na tematy związane z fizyką. Po mistrzowsku dobierali rymy oraz epitety i składali je w żartobliwe wierszyki. Utwory mają odpowiednie przeznaczenie - np. pomoc w zapamiętaniu prawa lub wzoru, czy też wprowadzenie do naszego życia odrobinę humoru.

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce – Konrad Liana - klasa 2 TI1

      II miejsce – Julia Goździewska - klasa III LOH

      III miejsce - Fabian Żukowski klasa - 5 Tsp

      Wyróżnienie – Zuzanna Juszkowska – klasa 2 LOH

      Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2023/2024.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

      Organizatorzy konkursu:

      mgr Urszula Milewska

      mgr Anna Domańska

      mgr Ewa Olkowska

      Prace oceniała komisja w składzie:

      1. mgr Urszula Milewska

      2. mgr Anna Domańska

      3. mgr Ewa Olkowska

      4. mgr Ewa Jędryszczak

      5. mgr Magdalena Morawska

     • Wręczenie nagród w konkursie Moje Mazowsze III edycja

     • W Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie odbywa się wręczenie nagród w konkursie 𝑴𝒐𝒋𝒆 𝑴𝒂𝒛𝒐𝒘𝒔𝒛𝒆 III 𝒆𝒅𝒚𝒄𝒋𝒂 𝒌𝒐𝒏𝒌𝒖𝒓𝒔𝒖 𝑯𝒊𝒔𝒕𝒐𝒓𝒚𝒄𝒛𝒏𝒆𝒈𝒐 𝑷𝒍𝒂𝒔𝒕𝒚𝒄𝒛𝒏𝒐-𝑳𝒊𝒕𝒆𝒓𝒂𝒄𝒌𝒊𝒆𝒈𝒐 „Przydrożne kapliczki i krzyże na Mazowszu”, który był adresowany do dzieci i młodzieży. Kreatywność przy tworzeniu prac była niezwykła. Uczniowie przygotowując swoje prace, stosowali różne techniki i formy badawcze dzięki którym powstały bardzo oryginalne prace. Na konkurs wpłynęło 700 prac ze wszystkich krańców województwa. Wśród nagrodzonych byli uczniowie naszej szkoły: laureatka III miejsca - Patrycja Kołcon 2 Loh i Zuzanna Smolińska 3 Loh (wyróżnienie). Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Serdecznie gratulujemy

     • Polska - Estonia 5:1!!! Byliśmy tam!!!⚽️⚽️⚽️

     • 21.04.2024 dwie silne grupy kibiców (łącznie 70 osób) wybrały się na mecz piłki nożnej Polska – Estonia, który odbywał się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rywalizacja toczyła się o wejście do meczu finałowego baraży mistrzostw Europy 2024. Przy tak silnym wsparciu porażki nie mogło być! Wygraliśmy 5:1!!! Teraz czeka nas bój z Walią (26 marca). Na Cardiff City Stadium już nie damy rady dotrzeć, ale będziemy trzymać kciuki!!!

      Opiekunami wycieczek byli: Justyna Jaworska, Małgorzata Jaworska – Olsztyn, Alicja Łapińska, Robert Wróbel, Tomasz Wójcik, Jarosław Dawidziuk oraz Michał Mocek.

     • Zebrania z rodzicami uczniów klas maturalnych

     • Serdecznie zapraszamy rodziców na zebranie, które odbędzie się w czwartek 04.04.2024 o godzinie 16:30.

      Przydział sal

      SALA      KLASA/ WYCHOWAWCA

      31          4 LOH

      32          5 Tip

      102        4 OPW

      105        5 Tep, 5 Tżp

      107        4 LOH1, 4 LOM1

      131        5 TLp

      129        5 TRp, 5 TSp

     • Warsztaty wielkanocne

     • W dzisiejsze popołudnie na młodzież mieszkającą w naszym internacie czekała niespodzianka – warsztaty stroików wielkanocnych. Zajęcia zostały przygotowane dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Arena Dobra. Nad wszystkim czuwała pani Patrycja Wąsiewska. W trakcie pracy dołączył do nas także pan dyrektor Paweł Szczepkowski. Było mnóstwo dobrej zabawy i powstały piękne ozdoby wielkanocne. Przekazaliśmy je na charytatywny kiermasz, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (24 marca) na Rynku Miejskim.

      Organizatorami zajęć byli pani Anna Skolimowska oraz pan Michał Mocek.

     • Wizyta w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Mławie

     • W dniu 5 marca 2024r. uczniowie klasy 5 TLp wraz z opiekunami: panią Katarzyną Goś-Góralczyk, panią Anną Kamińską i panią Dorotą Adamkowską udali się na warsztaty do Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Mławie.

      Wyjazd rozpoczął się wspólnym śniadaniem w McDonaldzie. Najedzeni i w wyśmienitych humorach udaliśmy się, by zrealizować główny cel programu – warsztaty z przedstawicielami PANS.

      Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia uczelni przez dr Rafała Panfila i dziekan wydziału dr Renatę Dzik. Następnie uczniowie wysłuchali wykładu o bezpieczeństwie logistycznym żołnierzy WOT, który wygłosił dr Sławomir Gromadzki. Później uczestniczyli w zajęciach praktycznych, które miały miejsce w pracowni logistycznej. Tam wprowadzali, zgodnie z listą przyjęć, produkty do systemu. Pracowali na programie magazynowym i skanerze. Kolejną częścią spotkania była rozmowa z planistą – panem Piotrem Świetlickim, który przedstawił zalety pracy w tym zawodzie.

      Dziękujemy kierownictwu i pracownikom Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Mławie za zaproszenie. Było SUPER!! 

     • Tydzień z „Kulturalną szkołą na Mazowszu”

     • Za nami dwa wyjazdowe czwartki poszukiwaczy wrażeń kulturalnych w ramach realizacji programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Odwiedziliśmy Teatr Polski im. A. Szyfmana w Warszawie. Obejrzeliśmy sztuki „Don Juan” Moliera oraz „Wiśniowy sad” A. Czechowa. Są to  dzieła z całkiem różnych epok, których przesłanie jest niezwykle uniwersalne i można je odnieść do współczesnych realiów życia.  Warto obejrzeć!

      Na deser była wizyta w kinie na hicie ostatnich dni „Sami swoi. Początek”.  Wszyscy chyba znamy historię Pawlaka i Kargula. „Początek” jest uzupełnieniem opowieści o źródłach ich konfliktu. Film warto obejrzeć chociażby dla Adama Bobika w roli Kazimierza Pawlaka. Chwilami można uwierzyć, że to młody Wacław Kowalski powrócił!!! Polecamy!!!

      Organizatorami wycieczek byli Anna Skolimowska i Michał Mocek.

     • Zawodowo skuteczny - rozstrzygnięcie konkursu

     • W dniu 1 marca 2024 w Zespole Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego odbyło się ogłoszenie wyników pierwszej edycji szkolnego konkursu filmowego “ZAWODOWO SKUTECZNY”. Przedmiotem konkursu było nakręcenie dwuminutowego filmiku promującego zawody, które można zdobyć w naszej szkole. Konkurs zorganizowany został przez nauczycielki Sylwię Zalewską i Małgorzatę Witkowską. Jego celem było wzbudzenie zainteresowania uczniów procesem przygotowania ich do świadomego i samodzielnego wyboru kolejnego etapu kształcenia i zawodu, z uwzględnieniem ich zainteresowań, uzdolnień i predyspozycji zawodowych.  Szkoła realizuje szereg różnych działań z zakresu doradztwa zawodowego m.in. staże zagraniczne, wizyty zawodoznawcze, wykłady, spotkania, wycieczki. Konkurs był jednym z takich działań.
      Zwycięzcami konkursu są uczniowie klasy IV, kształcący się w zawodzie technik informatyk - Aleksandra Parciak i Przemysław Chodkowski, którzy wykazali się dużą kreatywnością, umiejętnością zwięzłego, estetycznego zaprezentowania wartościowych treści na temat możliwości, jakie daje ukończenie technikum informatycznego oraz ogromną wiedzą z zakresu montażu i udźwiękowienia filmu. Organizatorki p. Sylwia Zalewska i p. Małgorzata Witkowska oraz wychowawczyni p. Małgorzata Jaworska - Olsztyn, która jednocześnie jest nauczycielem przedmiotów zawodowych informatycznych Aleksandry i Przemysława, pogratulowały   sukcesu, a dyrektor Paweł Stanisław Szczepkowski wręczył im dyplomy, upominki oraz bony podarunkowe, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców.


      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

      Zalewska Sylwia

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
    • +48 29 752 23 00
    • Mazowiecka 25

     06-300 Przasnysz Przasnysz
     Poland
    • +48 29 752 20 18 budynek ul. Sadowa
     +48 29 333 03 83 HOTEL/INTERNAT SPORTOWY
     +48 29 333 03 78 LODOWISKO - KASA
     +48 459 582 402 KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO
     +48 29 752 23 02 WICEDYREKTORZY
     +48 29 333 03 82 INTENDENT - INTERNAT
  • Galeria zdjęć

    brak danych