• Informacja dla rodziców

     • W związku z zaistniałą sytuacją uprasza się ab6 rodzice nie odbierali dzieci wcześniej że szkołÿ, ponieważ służby nadal pracują. Młodzież ma zapewnione bezpieczeństwo a sytuacja jest opanowana. Osoby poszkodowane mogą być odbierane po konsultacji medycznej.

     • Wycieczka do Łodzi

     • W dniu 26.03.2024 r. uczniowie klas I TŻ, IOPW, IILOK, IITL1, IILOH1 i IITE uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Głównym celem wyjazdu była integracja młodzieży, a także wsparcie procesu edukacyjnego uczniów poprzez poznanie atrakcji turystycznych, jakimi bez wątpienia są łódzkie zoo, Orientarium i Manufaktura w Łodzi.

      Naszą przygodę rozpoczęła wizyta w Orientarium – najnowocześniejszym w Europie pawilonie poświęconym faunie i florze Azji Pd-Wsch. Piękna wiosenna pogoda pozwoliła nam również na spacer po łódzkim zoo i podziwianie egzotycznych zwierząt na wybiegach.

      Kolejnym punktem wycieczki była Manufaktura Łódzka, gdzie młodzież miała okazję zobaczyć najdłuższą w Europie fontannę oraz Rynek Włókniarek Łódzkich.

      W międzyczasie udaliśmy się do Kręgielni Grakula, co z pewnością umożliwiło uczniom lepszą integrację i fantastyczną zabawę.

      Opiekunami wycieczki były: Anna Wojciechowska, Wioletta Słomińska i Monika Sadowska.

     • Spotkanie wielkanocne pracowników ZSP

     • W środę, 27 marca w budynku szkoły przy ulicy Mazowieckiej 25 odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dyrektor szkoły Paweł Szczepkowski złożył najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim pracownikom szkoły. Życzenia złożyli również zastępca dowódcy 2 Ośrodka Radioelektronicznego ppłk Andrzej Kaliszewski oraz przedstawiciele władz samorządowych: starosta Paweł Mostowy oraz wicestarosta Renata Kosman.

     • Świąteczne wizyty ekipy z ZSP

     • Święta coraz bliżej!!! Nie mogło zabraknąć tradycyjnych odwiedzin z życzeniami i upominkami wielkanocnymi od przedstawicieli naszej szkoły dla zaprzyjaźnionych instytucji!!! Bardzo dziękujemy za sympatyczne przyjęcie!!!

      Wszystkim życzymy spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych miłości i rodzinnego ciepła!!!

      Alleluja!!!

     • Rozstrzygnięcie konkursu fizycznego "Fizyka wierszem"

     • 10 lutego 2024 roku został rozstrzygnięty konkurs fizyczny „Fizyka wierszem”.

      Celem konkursu było:

      ● rozbudzanie zainteresowań fizyką,

      ● promowanie praw i zasad fizycznych.

      Uczniowie wykazali swój talent pisarski przy pisaniu wierszy na tematy związane z fizyką. Po mistrzowsku dobierali rymy oraz epitety i składali je w żartobliwe wierszyki. Utwory mają odpowiednie przeznaczenie - np. pomoc w zapamiętaniu prawa lub wzoru, czy też wprowadzenie do naszego życia odrobinę humoru.

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce – Konrad Liana - klasa 2 TI1

      II miejsce – Julia Goździewska - klasa III LOH

      III miejsce - Fabian Żukowski klasa - 5 Tsp

      Wyróżnienie – Zuzanna Juszkowska – klasa 2 LOH

      Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2023/2024.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

      Organizatorzy konkursu:

      mgr Urszula Milewska

      mgr Anna Domańska

      mgr Ewa Olkowska

      Prace oceniała komisja w składzie:

      1. mgr Urszula Milewska

      2. mgr Anna Domańska

      3. mgr Ewa Olkowska

      4. mgr Ewa Jędryszczak

      5. mgr Magdalena Morawska

     • Wręczenie nagród w konkursie Moje Mazowsze III edycja

     • W Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie odbywa się wręczenie nagród w konkursie 𝑴𝒐𝒋𝒆 𝑴𝒂𝒛𝒐𝒘𝒔𝒛𝒆 III 𝒆𝒅𝒚𝒄𝒋𝒂 𝒌𝒐𝒏𝒌𝒖𝒓𝒔𝒖 𝑯𝒊𝒔𝒕𝒐𝒓𝒚𝒄𝒛𝒏𝒆𝒈𝒐 𝑷𝒍𝒂𝒔𝒕𝒚𝒄𝒛𝒏𝒐-𝑳𝒊𝒕𝒆𝒓𝒂𝒄𝒌𝒊𝒆𝒈𝒐 „Przydrożne kapliczki i krzyże na Mazowszu”, który był adresowany do dzieci i młodzieży. Kreatywność przy tworzeniu prac była niezwykła. Uczniowie przygotowując swoje prace, stosowali różne techniki i formy badawcze dzięki którym powstały bardzo oryginalne prace. Na konkurs wpłynęło 700 prac ze wszystkich krańców województwa. Wśród nagrodzonych byli uczniowie naszej szkoły: laureatka III miejsca - Patrycja Kołcon 2 Loh i Zuzanna Smolińska 3 Loh (wyróżnienie). Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Serdecznie gratulujemy

     • Polska - Estonia 5:1!!! Byliśmy tam!!!⚽️⚽️⚽️

     • 21.04.2024 dwie silne grupy kibiców (łącznie 70 osób) wybrały się na mecz piłki nożnej Polska – Estonia, który odbywał się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rywalizacja toczyła się o wejście do meczu finałowego baraży mistrzostw Europy 2024. Przy tak silnym wsparciu porażki nie mogło być! Wygraliśmy 5:1!!! Teraz czeka nas bój z Walią (26 marca). Na Cardiff City Stadium już nie damy rady dotrzeć, ale będziemy trzymać kciuki!!!

      Opiekunami wycieczek byli: Justyna Jaworska, Małgorzata Jaworska – Olsztyn, Alicja Łapińska, Robert Wróbel, Tomasz Wójcik, Jarosław Dawidziuk oraz Michał Mocek.

     • Zebrania z rodzicami uczniów klas maturalnych

     • Serdecznie zapraszamy rodziców na zebranie, które odbędzie się w czwartek 04.04.2024 o godzinie 16:30.

      Przydział sal

      SALA      KLASA/ WYCHOWAWCA

      31          4 LOH

      32          5 Tip

      102        4 OPW

      105        5 Tep, 5 Tżp

      107        4 LOH1, 4 LOM1

      131        5 TLp

      129        5 TRp, 5 TSp

     • Warsztaty wielkanocne

     • W dzisiejsze popołudnie na młodzież mieszkającą w naszym internacie czekała niespodzianka – warsztaty stroików wielkanocnych. Zajęcia zostały przygotowane dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Arena Dobra. Nad wszystkim czuwała pani Patrycja Wąsiewska. W trakcie pracy dołączył do nas także pan dyrektor Paweł Szczepkowski. Było mnóstwo dobrej zabawy i powstały piękne ozdoby wielkanocne. Przekazaliśmy je na charytatywny kiermasz, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (24 marca) na Rynku Miejskim.

      Organizatorami zajęć byli pani Anna Skolimowska oraz pan Michał Mocek.

     • Wizyta w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Mławie

     • W dniu 5 marca 2024r. uczniowie klasy 5 TLp wraz z opiekunami: panią Katarzyną Goś-Góralczyk, panią Anną Kamińską i panią Dorotą Adamkowską udali się na warsztaty do Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Mławie.

      Wyjazd rozpoczął się wspólnym śniadaniem w McDonaldzie. Najedzeni i w wyśmienitych humorach udaliśmy się, by zrealizować główny cel programu – warsztaty z przedstawicielami PANS.

      Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia uczelni przez dr Rafała Panfila i dziekan wydziału dr Renatę Dzik. Następnie uczniowie wysłuchali wykładu o bezpieczeństwie logistycznym żołnierzy WOT, który wygłosił dr Sławomir Gromadzki. Później uczestniczyli w zajęciach praktycznych, które miały miejsce w pracowni logistycznej. Tam wprowadzali, zgodnie z listą przyjęć, produkty do systemu. Pracowali na programie magazynowym i skanerze. Kolejną częścią spotkania była rozmowa z planistą – panem Piotrem Świetlickim, który przedstawił zalety pracy w tym zawodzie.

      Dziękujemy kierownictwu i pracownikom Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Mławie za zaproszenie. Było SUPER!! 

     • Tydzień z „Kulturalną szkołą na Mazowszu”

     • Za nami dwa wyjazdowe czwartki poszukiwaczy wrażeń kulturalnych w ramach realizacji programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Odwiedziliśmy Teatr Polski im. A. Szyfmana w Warszawie. Obejrzeliśmy sztuki „Don Juan” Moliera oraz „Wiśniowy sad” A. Czechowa. Są to  dzieła z całkiem różnych epok, których przesłanie jest niezwykle uniwersalne i można je odnieść do współczesnych realiów życia.  Warto obejrzeć!

      Na deser była wizyta w kinie na hicie ostatnich dni „Sami swoi. Początek”.  Wszyscy chyba znamy historię Pawlaka i Kargula. „Początek” jest uzupełnieniem opowieści o źródłach ich konfliktu. Film warto obejrzeć chociażby dla Adama Bobika w roli Kazimierza Pawlaka. Chwilami można uwierzyć, że to młody Wacław Kowalski powrócił!!! Polecamy!!!

      Organizatorami wycieczek byli Anna Skolimowska i Michał Mocek.

     • Zawodowo skuteczny - rozstrzygnięcie konkursu

     • W dniu 1 marca 2024 w Zespole Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego odbyło się ogłoszenie wyników pierwszej edycji szkolnego konkursu filmowego “ZAWODOWO SKUTECZNY”. Przedmiotem konkursu było nakręcenie dwuminutowego filmiku promującego zawody, które można zdobyć w naszej szkole. Konkurs zorganizowany został przez nauczycielki Sylwię Zalewską i Małgorzatę Witkowską. Jego celem było wzbudzenie zainteresowania uczniów procesem przygotowania ich do świadomego i samodzielnego wyboru kolejnego etapu kształcenia i zawodu, z uwzględnieniem ich zainteresowań, uzdolnień i predyspozycji zawodowych.  Szkoła realizuje szereg różnych działań z zakresu doradztwa zawodowego m.in. staże zagraniczne, wizyty zawodoznawcze, wykłady, spotkania, wycieczki. Konkurs był jednym z takich działań.
      Zwycięzcami konkursu są uczniowie klasy IV, kształcący się w zawodzie technik informatyk - Aleksandra Parciak i Przemysław Chodkowski, którzy wykazali się dużą kreatywnością, umiejętnością zwięzłego, estetycznego zaprezentowania wartościowych treści na temat możliwości, jakie daje ukończenie technikum informatycznego oraz ogromną wiedzą z zakresu montażu i udźwiękowienia filmu. Organizatorki p. Sylwia Zalewska i p. Małgorzata Witkowska oraz wychowawczyni p. Małgorzata Jaworska - Olsztyn, która jednocześnie jest nauczycielem przedmiotów zawodowych informatycznych Aleksandry i Przemysława, pogratulowały   sukcesu, a dyrektor Paweł Stanisław Szczepkowski wręczył im dyplomy, upominki oraz bony podarunkowe, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców.


      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

      Zalewska Sylwia

     • „Torem kartingowym do Akademii Pana Kleksa…”

     • Dnia 19.02.2024 r. uczniowie klas II TL1, II TE oraz 3 OPW uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna. Głównym celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań związanych ze sportami motoryzacyjnymi oraz edukacja kulturalna  młodzieży.

      W związku z tym nasi uczniowie odwiedzili Tor Kartingowy „Kormoran”, który  jest pierwszym w tej części Polski profesjonalnym torem wyścigowym.

      Charakteryzuje się wysokiej jakości asfaltową nawierzchnią i bandami stosowanymi na najlepszych torach na świecie, dzięki czemu dawkowanie silnych emocji przyjmuje tu bezpieczną formę.

      Przed rozpoczęciem zabawy uczniowie odbyli profesjonalne szkolenie pod okiem instruktora.. Potem była już tylko dobra zabawa i porządna dawka adrenaliny.

      Ale to nie koniec…

      Jeszcze tego samego dnia udaliśmy się w wyjątkową podróż do Akademii Pana Kleksa, mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej. W rzeczywistości obejrzeliśmy w kinie seans filmowy pt. Akademia Pana Kleksa” , podczas którego razem z główną bohaterką Adą Niezgódką trafiliśmy do magicznej szkoły w świecie bajek, gdzie przeżyliśmy mnóstwo fantastycznych przygód.

      To był wyjazd  pełen ‘bajecznych” wrażeń i mamy nadzieję, że wkrótce go powtórzymy.

      Opiekunami wycieczki były: Małgorzata Majewska i Grażyna Karwacka

     • Wizyta wolontariuszek w ZSP

     • 21 lutego naszą szkołę odwiedziły Josefin Junge z Niemiec i Cléo Ghiyati z Francji. Odbywają  one wolontariat w bibliotece w ramach programu Europejski Korpus Solidarności we współpracy ze Stowarzyszeniem Promocji Wolontariatu. Opowiedziały o życiu w ich krajach i o tym co im się podoba a co nie w Polsce. Odwiedziły także lodowisko powiatowe.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
   • +48 29 752 23 00
   • Mazowiecka 25 06-300 Przasnysz Przasnysz Poland
   • +48 29 752 20 18 budynek ul. Sadowa +48 29 333 03 83 HOTEL/INTERNAT SPORTOWY +48 29 333 03 78 LODOWISKO - KASA +48 459 582 402 KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO +48 29 752 23 02 WICEDYREKTORZY +48 29 333 03 82 INTENDENT - INTERNAT
 • Galeria zdjęć

   brak danych