• Spotkanie z rodzicami uczniów klas maturalnych

     • W poniedziałek 03.04.2023 o godzinie 16:30 odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów klas maturalnych.

       

      SALA         KLASA/ WYCHOWAWCA 

      31         4 LOH-p / p.Wioletta Słomińska 

      32         4 LOH1-p, 4 LOM1-p / p.Elzbieta Zawieska 

      105       4 LOM-p / p.Urszula Paczesna 

      107       4 Te, 4 Ti1 / p.Agnieszka Rutkowska-Rock 

      102       4 TS / p.Jacek Pięta 

      101       4 Ti / p.Bogumiła Chachulska 

      131       4 TL / p.Anna Wojciechowska 

      130       4 TR, 4 TŻ / p.Sylwia Grabowska

       

     • Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 2023 pod hasłem "Doceń życie"

     • Nowa galeria Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 2023 pod hasłem "Doceń życie" została dodana do albumu fotograficznego

      24 marca br. 75 maturzystów z naszej szkoły wraz z opiekunami: Panią Wicedyrektor - Joanną Ciesielską - Lipką, katechetami (p. Grażyną Pszczółkowską, Agnieszką Dębek, Marta Tomaszewską - Wróbel), wychowawczynią - Wiolettą Słomińską oraz nauczycielkami: Małgorzatą Łyszkowską, Agnieszką Olbryś i Magdaleną Morawską - uczestniczyli w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. 

      Główną intencją około 2,5 tysięcznej wspólnoty z diecezji płockiej - była modlitwa o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych oraz właściwy i mądry wybór swojej drogi życiowej, swojego powołania.Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod hasłem "Doceń życie" i rozpoczęła się zawiązaniem wspólnoty - wspólnym śpiewem oraz przywitaniem wszystkich przybyłych na to spotkanie.Kolejnym punktem naszego pielgrzymowania było uczestnictwo w konferencji Ewy Liegman, założycielki Hospicjum Pomorze Dzieciom. Zabrała ona młodychw opowieść o życiu i śmierci oraz życzyła każdemu z nas, "aby być bardziej czułym i uwierzyć w to, że każdy jest na świecie po coś". 

      Po konferencji wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich oraz Mszy Świętej, którą odprawiał biskup płocki - Szymon Stułkowski, który poprosił młodych, aby potrafili dowartościować każde życie ludzkie.

       "Dużo młodych cierpi, chodzi do psychologa, bierze leki na depresję i nie widzi sensu w życiu. Chciałbym, żeby przez tą pielgrzymkę zobaczyli, że Bóg daje im szansę na dobre życie. On zawsze jest przy nich i to na Nim mogą budować swoją przyszłość" - tak podsumował pielgrzymkę ks. dr Grzegorz Zakrzewski, dyrektor wydziału katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Płocku. Dziękujemy za wspólne pielgrzymowanie do tronu Jasnogórskiej Pani.

     • Rozstrzygnięcie konkursu chemiczno-fizycznego „Projekt elektrowni jądrowej”.

     • W styczniu 2023r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs chemiczno-fizyczny „Projekt elektrowni jądrowej”. W konkursie wzięło udział 31 osób. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach:

      a) konkurs plastyczny na makietę lub plakat obrazujące model elektrowni jądrowej

      b) konkurs informatyczny

       

      Zwycięzcami w konkursie plastycznym zostali:

      I miejsce - Zuzanna Juszkowska – I Loh

      II miejsce

      · Łysonik Julia - II Loh

      III miejsce

      · Sztukiert Katarzyna – IV Tż

      IV miejsce

      · Piętka Kacper – I Opw – plakat

       

      Zwycięzcami w konkursie informatycznym zostali:

       

      II miejsce

      · Stolarczyk Amelia - III Loh

      III miejsce

      · Jakub Górski – II TI

       

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za uczestnictwo.

       

      Zwycięzcom gratulujemy!

       

      Wręczenie dyplomów i upominków rzeczowych odbędzie się 13 kwietnia podczas apelu ekologicznego.

     • Kolejna wyprawa z cyklu „Bo kultura musi być”

     • Za nami kolejna wyprawa z cyklu „Bo kultura musi być”. Tym razem odwiedziliśmy Warszawską Operę Kameralną oraz „Niewidzialną Wystawę”. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”.

      Repertuar Warszawskiej Opery jest zróżnicowany pod względem stylu muzycznego. Można tu zobaczyć zarówno średniowieczne misteria, opery klasyczne jak również współczesne dzieła. Nasza grupa miała przyjemność obejrzeć dwa całkowicie odmienne spektakle „Telefon” oraz „Medium” Gian Carlo Menottiego. ,,Telefon’’ w przewrotny sposób pokazuje nam świat uzależniony od współczesnych narzędzi komunikacyjnych, które z jednej strony ułatwiają codzienne życie, z drugiej zaburzają relacje międzyludzkie. Z kolei „Medium” przedstawia odwieczną potrzebę człowieka, którą jest szukanie kontaktu ze światem nierealnym. Pokazuje zarazem jak cienka jest granica między miłością, krainą zaświatów i … szaleństwem.

      Zupełnie odmienną przygodą było „Niewidzialna Wystawa”. Jest to wyjątkowy projekt, który ma na celu zapoznanie osób w pełni sprawnych ze światem osób niewidomych. Przenieśliśmy się do innego wymiaru postrzegania otaczającej nas rzeczywistości. W całkowitej ciemności naszymi przewodnikami były osoby niewidome, którym musieliśmy zaufać… w ciemno. Wędrówka odbywała się w specjalnie wyposażonych i wyciemnionych pomieszczeniach, które imitowały sceny z życia codziennego. Byliśmy w mieszkaniu, ulicy, lesie… Wrażenia są niezwykłe. Po godzinnej wędrówce czuliśmy ulgę gdy przewodnicy wyprowadzali nas na zewnątrz. My wyszliśmy do światła, oni zostali. W ciemności…

      Michał Mocek

     • Prelekcja na temat zdrowej diety

     • W czwartek 9 marca uczniowie klasy kosmetycznej LO uczestniczyli w spotkaniu poświęconemu zdrowemu żywieniu. Prowadząca prelekcje p. Renata Majdowska (dietetyk) w ciekawy sposób przybliżyła młodzieży zasady zdrowej diety ujęte w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Uczniowie zapoznani zostali także z wpływem odżywiania na stan i funkcjonowanie skóry, a także na stan włosów i paznokci.

      Nasz gość podkreślił, że niewłaściwa dieta jest jedną z przyczyn problemów ze skórą, włosami czy paznokciami, a stosowanie wyłącznie kosmetyków nie przyniesie oczekiwanych efektów. Dla zdrowia i urody bardzo ważne jest prawidłowe odżywienie naszego organizmu.

      Uczestnicy dowiedzieli się, jakie składniki pokarmowe i produkty spożywcze pełnią najważniejszą rolę w odżywieniu skóry, włosów i paznokci. Poznali także wykaz produktów, które działają niekorzystnie.

      Dziękujemy młodzieży za aktywny udział, a naszemu gościowi za przyjęcie zaproszenia.

     • Wielkopostne porządki

     • Katecheci zapraszają uczniów i nauczycieli do wsparcia akcji pt.: „Wielkopostne porządki". Zbieramy chemię gospodarczą dla Domu Samotnej Matki z Dziećmi w Kraśniewie. Dziękujemy za okazane serce!!

      Alicja Łapińska

     • Migawki z Dnia Kobiet

     • To był wyjątkowy dzień. Biegaliśmy po szkole z życzeniami od rana. Szukaliśmy naszych pań w przeróżnych zakamarkach budynków. Mamy nadzieję, że byliśmy wszędzie. Jeżeli gdzieś nie zajrzeliśmy, to… nie martwcie się drogie Panie! Wrócimy za rok!!!😀 😀 😀

     • PRZEDSTAWIAMY NOWY SKŁAD RSU – ODDZIAŁ PRZY UL. SADOWEJ

     • Rada Samorządu Uczniowskiego, ul. Sadowa w roku szkolnym 2022 / 2023

       

      SEKCJE I SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

       

      OPIEKUN-MGR BEATA KASUŁA

       

      PRZEWODNICZĄCA RSU- JULIA PAWELCZYK KLASA 3LOH

      ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ-ANDŻELIKA WILGA KLASA 3OPW

      SKARBNIK-MARTA WIŚNIEWSKA KLASA 3LOH

       

      1.SEKCJA ORGANIZACYJNA

      Odpowiada za organizację wydarzeń w szkole i poza nią, po cichu pociąga za sznurki wszystkiego, co na Sadowej wychodzi z inicjatywy uczniów.

      SKŁAD :

      KAMIL PŁOCHARCZYK KLASA 3 OPW

      BARTOSZ MORAWSKI KLASA 3 OPW

      KACPER WENDT KLASA 3 OPW

      SANDRA SKAŁA KLASA 3 OPW

      ALICJA KWIATKOWSKA KLASA 3 OPW

       

      2. SEKCJA PRAWNA

      Wprowadza w tajniki dobrej administracji wspierając samorząd merytorycznie poprzez negocjacje, tworzenie aktów prawnych i archiwizację wszystkich podejmowanych działań. Zapewnia pozostałym sekcjom pole do pracy.

      SKŁAD:

      MACIEJ PIWOWARCZYK KLASA 3 LOH

      JAKUB SMOLIŃSKI KLASA 3 OPW

      PATRYK PIETRZAK KLASA 3 OPW

       

      3.SEKCJA TECHNICZNA

      Grupa miłośników technologicznych nowinek, zapewniająca naszej szkole wiele nowatorskich rozwiązań, wsparcie techniczne eventów oraz działań RSU w internecie poza sieciami społecznościowymi.

      SKŁAD:

      BARTOSZ OLSZEWSKI KLASA 1 LOH

      AMELIA PRZEWODOWSKA KLASA 1 LOH

      EMILIA BORKOWSKA KLASA 1 LOH

       

      4.SEKCJA MEDIALNA

      Projektuje i publikuje treści w mediach społecznościowych co pozwala na dobrą komunikacje z uczniami. Ponadto wykonują zdjęcia różnych wydarzeń odbywających się w naszej szkole.

      SKŁAD:

      ALEKSANDRA BOROWA KLASA 3 LOH

      GABRIELA MILEWSKA KLASA 3 LOH

      WIKTORIA STRYJEWSKA KLASA 3 LOH

      ALEKSANDRA STRUSIŃSKA KLASA 3 LOH

      OLIWIA ZADROŻNA KLASA 3 LOH1

       

      5.SEKCJA ARTYSTYCZNA

      Sekcja zrzeszająca twórców z wielu dziedzin sztuki. Umożliwia uczniom zaprezentowanie swoich talentów oraz przeprowadza konkursy z nagrodami umożliwiając dalszy rozwój w danym kierunku.

      SKŁAD:

      ALEKSANDRA KARWACKA KLASA 2 OPW

      KAROLINA BORKOWSKA KLASA 2 OPW

      OTYLIA NIEDZIELSKA KLASA 2 OPW

       

      6.SEKCJA DO SPRAW PROMOCJI I WIZERUNKU SZKOŁY

      Głównym celem promocji szkoły jest przede wszystkim zyskanie zaufania, sympatii, wiarygodności i przychylności środowiska, budowanie wizerunku szkoły zewnętrznego i dydaktyczno -wychowawczego oraz kształtowanie dobrej opinii o niej w środowisku.

      SKŁAD:

      ZUZANNA SMOLIŃSKA KLASA 2 LOH

      JULIA GOŹDZIEWSKA KLASA 2 LOH

      ALEKSANDRA ANTCZAK KLASA 2 LOH

     • Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych 

     •  

      W niedzielę 26.02.2023 r. uczniowie klas mundurowych naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym, uczestniczyli w obchodach Dnia Żołnierzy Wyklętych w miejscowości Zielona koło Ciechanowa, gdzie w kościele parafialnym pw. św. Mateusza Apostoła została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji poległych i pomordowanych 1945- 1956 r. Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. Po niej uczestnicy udali się przed pomnik upamiętniający 39 Żołnierzy Niezłomnych z okolic Ciechanowa, gdzie po licznych przemówieniach złożono kwiaty i zapalono znicze oddając honory bohaterom. 

       01.03.2023 grupa rekonstruktorów z Klubu Miłośników Historii z naszej szkoły, wzięła udział w uroczystych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gostkowie, przy pomniku poświęconym pamięci zamordowanych Żołnierzy z oddziału Edwarda Dobrzyńskiego "Orzyca".  Kolejnym elementem uroczystości była msza św. w kościele pw. św. Anny w Bogatem sprawowana w intencji poległych żołnierzy. Po nabożeństwie odbył się koncert pieśni patriotycznych.

            Uroczystość została zorganizowana przez wójt gminy Przasnysz, Grażynę Wróblewską, Dowódcę 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusława Postka oraz proboszcza parafii rzymskokatolickiej św. Jana Ewangelisty w Bogatem ks. Cezarego Olzackiego

      Natomiast w czwartek 02.03.2023 r., w Górach Dębowych (Stara Wieś), z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się Bieg Partyzanta o szablę Starosty Powiatu Przasnyskiego, zorganizowany przez Powiat Przasnyski, 2. OREL   w Przasnyszu oraz Nadleśnictwo Przasnysz dla uczniów klas mundurowych. Celem biegu było popularyzowanie dokonań Żołnierzy Wyklętych na terenie Powiatu Przasnyskiego, propagowanie aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia wśród uczniów klas mundurowych, doskonalenie umiejętności praktycznych z zakresu służby wojskowej przez uczniów klas mundurowych oraz integrowanie środowiska żołnierskiego z mieszkańcami Garnizonu Przasnysz. Przed startem złożono kwiaty oraz zapalono znicze pod pomnikiem poległego w walce o niepodległość ppor. Wiktora Zacheusza Nowowiejskiego. Był on członkiem Związku Walki Zbrojnej, następnie Armii Krajowej. Posługiwał się pseudonimem „Jeż”. Latem 1943 r. włączył się do oddziału partyzanckiego AK kierowanego przez Stefana Rudzińskiego ps. „Wiktor”. Oddział ten wsławił się wieloma brawurowymi akcjami przeciwko Niemcom na terenie Prus. Po wkroczeniu sowietów na tereny powiatu przasnyskiego, nie złożył broni. Wraz z innymi partyzantami prowadził akcje, w których bronił ludzi represjonowanych przez komunistów. Po ceremonii wystartowała pierwsza z siedmiu drużyn, które zgłosiły swoje uczestnictwo.  W zmaganiach rywalizowały: Liceum Ogólnokształcące  nr 1 Płockiego Uniwersytetu Ludowego w Ciechanowie, 1 Liceum Ogólnokształcące CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce – drużyna 1 oraz drużyna 2, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu, Zespół Szkół  Powiatowych w Przasnyszu oraz 2 OREL Przasnysz (skład kobiet). W zmaganiach najlepsza okazała się żeńska drużyna 2 Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza (Szacunek😊). Za nią uplasowała się grupa reprezentująca Liceum Ogólnokształcące nr 1 Płockiego Uniwersytetu Ludowego w Ciechanowie a trzecie miejsce zajęła młodzież z Zespołu Szkół  Powiatowych w Przasnyszu w składzie: Alicja Kwiatkowska, Julia Bakuła, Filip Grabowski, Bartek Morawski, Maksym Zadora i Kacper Wendt (BRAWO!). Po biegu na uczestników czekała gorąca herbata, przepyszna grochówka oraz ognisko z kiełbaskami. Na zakończenie odbyło się podsumowanie wyników i uhonorowanie najlepszych oraz wręczenie upominków dla wszystkich uczestników. 

      Michał Wyrzykowski, Bogusław Brykała 

     • Zespół Tańców Historycznych w ZSP

     • Dnia 28-02-2023 r. w Internacie ZSP w Przasnyszu mieliśmy przyjemność gościć Pana Krzysztofa Gadomskiego wraz z grupą tancerzy z Zespołu Tańców Historycznych - Szlacheckich, który działa przy Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu. W radosnej atmosferze, przed młodzieżą mieszkająca w internacie artyści zaprezentowali się w pięknych strojach szlachty mazowieckiej. Zatańczyli Poloneza oraz Kujawiaka, za co otrzymali gromkie brawa.                                                                         

      Pan Krzysztof przybliżył nam historię i zwyczaje szlachty mazowieckiej, opowiedział z czego składa się kompletny strój oraz zaprezentował szablę.                                                                                                               

      W imieniu naszego gościa serdecznie zachęcamy aby dołączyć do fantastycznej grupy. Spotkania pod okiem instruktora tańca odbywają się w soboty w naszym mieście.

      Serdecznie dziękujemy za zaszczycenie nas swoją obecności – uczniowie i wychowawcy.

      Tekst i foto: Anna Skolimowska

     • Jakub Bońkowski z kl. 4 LOM1P otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki

     • Jakub Bońkowski z kl. 4 LOM1P otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia sportowe. Uroczyste wręczenie dyplomów  odbyło się 09.02.2023r. w Warszawie. Wzięli w niej udział przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz szkół z województwa mazowieckiego.

      Gratulujemy!!!

      Elżbieta Zawieska

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
   • +48 29 752 23 00
   • Mazowiecka 25

    06-300 Przasnysz Przasnysz
    Poland
   • +48 29 752 20 18 budynek ul. Sadowa
    +48 29 333 03 83 HOTEL/INTERNAT SPORTOWY
    +48 29 333 03 78 LODOWISKO - KASA
    +48 459 582 402 KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO
    +48 29 752 23 02 WICEDYREKTORZY
    +48 29 333 03 82 INTENDENT - INTERNAT
 • Galeria zdjęć

   brak danych