Nowa galeria „My z niego wszyscy” – relacja z konkursu recytatorskiego została dodana do albumu fotograficznego
9 listopada bieżącego roku w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Romantycznej „My z niego wszyscy”.
Młodzież naszej szkoły tj. Alicja Dobrowolska, kl. III LOM i Wiktoria Wdowińska, kl. IV LOHp pod kierunkiem pani Magdaleny Morawskiej oraz Mariusz Żmijewski, kl. IV TL i Oskar Marcin Berezowski, kl. IV Ti pod kierunkiem pani Beaty Kasuły przystąpili do udziału w Konkursie Recytatorskim Poezji Romantycznej „My z niego wszyscy”. Patronat nad nim objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.
Celem konkursu jest popularyzowanie poezji romantycznej, ze szczególnym podkreśleniem roli Adama Mickiewicza w ukształtowaniu polskiego romantyzmu, a także rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie oraz odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych młodzieży – informują organizatorzy.
W jury konkursowym zasiadała Magdalena Biernacka, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM, dr Marcin Lutomierski z Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Anna Chodkowska, doradca metodyczny w zakresie języka polskiego MSCDN Wydział w Ciechanowie oraz Aldona Łyszkowska, kustosz, kierownik Działu Wydawnictw, Edukacji i Promocji Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.
Poziom konkursu był bardzo wysoki . To właśnie w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze mają szansę występu najlepsi z najlepszych. Na scenie pojawiało się 24 wykonawców.-recytatorów, pasjonatów pięknego, wyrazistego słowa.. Nic dziwnego, że potraktowali ten występ jako wydarzenie, coś szczególnego i zachowują w pamięci. Drugą nagrodę Jury przyznało OSKAROWI MARCINOWI BEREZOWSKIEMU za interpretację utworu Adama Mickiewicza ,,Romantyczność".
Jesteśmy bardzo dumni z naszego ucznia.
Oskar wraz z opiekunem, panią Beatą Kasułą zostali zaproszeni przez dyrekcję Muzeum na konferencję „Literatura i kultura polskiego romantyzmu ukształtowały wymiar i profil duchowy Polaków”, która odbędzie się 30 listopada br. w muzealnej Oranżerii.
Tekst: Beata Kasuła
Foto: Magdalena Morawska