• „English gives the power”

     • Flaga Anglii - Zdjęcia i ilustracje - iStock

       

      „English gives the power”

       

      Pod takim hasłem 17 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego
      w Przasnyszu odbyła się V już edycja konkursu języka angielskiego dla uczniów klas VIII szkół podstawowych w powiecie przasnyskim. Celem konkursu, oprócz promocji Zespołu Szkół Powiatowych, było motywowanie do nauki języka angielskiego, poszerzanie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych oraz współpraca ze szkołami w regionie. W konkursie wzięło udział 68 uczniów reprezentujących
      3 szkoły z powiatu przasnyskiego.

      Laureatami konkursu zostali:

      • Michalska Weronika (SP nr 1 w Przasnyszu) – I miejsce
      • Ruszczyński Bartosz (SP nr 1 w Przasnyszu) – II miejsce
      • Dybkowska Amelia (SP nr 3 w Przasnyszu) – III miejsce

      Główną nagrodą w konkursie był kurs języka obcego w Szkole Językowej InterClass. Zwycięzcy
      i wyróżnione osoby otrzymały również dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci kart podarunkowych do zrealizowania w sklepach Media Expert, Empik oraz Rossmann: I miejsce – 300 zł, II miejsce – 200 zł, III miejsce – 100 zł. Dodatkowo, szkoła językowa InterClass ufundowała  atrakcyjne nagrody w postaci semestru kursu języka angielskiego (II miejsce) oraz zniżki 25% na kurs języka angielskiego (III miejsce). Możliwość nauki w szkole z pewnością podniesie i tak już wysokie kompetencje językowe zwycięzców. Rozdanie nagród nastąpiło 28.04.2023 w Zespole Szkół Powiatowych.

      Fundatorami nagród byli: Magdalena Szemplińska (dyrektor Szkoły Językowej InterClass) oraz dyrektor ZSP w Przasnyszu Paweł Stanisław Szczepkowski, który wraz z Radą Rodziców ufundował karty podarunkowe. Dziękujemy sponsorom za okazaną życzliwość i wsparcie naszej inicjatywy.

      Organizatorkami wydarzenia były nauczycielki ZSP – Agnieszka Valentić-Szukała, Anna Wojciechowska i Magdalena Prekiel.

      Dziękujemy nauczycielom ze szkół podstawowych za rozpropagowanie konkursu wśród swoich uczniów oraz przygotowanie ich do wzięcia w nim udziału. Młodzieży natomiast gratulujemy świetnych wyników i życzymy powodzenia na egzaminach. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu w Zespole Szkół Powiatowych!

     • Wycieczka do Torunia

     • 20 kwietnia odbyła się wycieczka do Torunia.

      Uczniowie klas I LOK i II TI zwiedzali Niewidzialny Dom, spacerowali po Starówce z przewodnikiem oraz brali udział w warsztatach wypieku pierników toruńskich.

      Opiekunami wycieczki byly Monika Sadowska, Dorota Socha i Małgorzata Bąkowska.

     • Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu na stażu w Grecji

     • Zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności, zajęcia praktyczne, ale też zwiedzanie, poznawanie kultury i obyczajów. To wszystko mają okazję przeżyć uczniowie z klas technikum logistycznego i technikum informatycznego Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego, którzy od 17 kwietnia przebywają na stażu zawodowym w Grecji.

      To już jedenasty wyjazd uczniów z technikum do krajów Unii Europejskiej. Od 2008 roku udało się odwiedzić Hiszpanię, Włochy, Niemcy oraz Grecję.
      Podczas obecnego wyjazdu, który będzie trwał od 17.04 do 28.04 br. uczestnicy – uczniowie i uczennice klas trzecich i czwartych technikum logistycznego i technikum informatycznego – będą spędzali czas w malowniczej miejscowości Leptokaria nad Morzem Egejskim u stóp masywu Olimp (Riviera Olimpijska). Program stażu przewiduje wizyty w  firmach w celu poznania specyfiki ich pracy i organizacji. Opiekujące się przasnyską młodzieżą greckie centrum staży zawodowych, reprezentowane przez pana Adonisa Karatziosa (Karatzios-Ferfelis Antonios-Karatziou-Ferfeli Kyriki O.E Center for Vocational Training), zadbało także o bogatą ofertę imprez kulturalno-rozrywkowych podczas pobytu m.in. rejs na wyspę Skiathos (znaną z filmu „Mamma Mia”), zwiedzanie masywów górskich Meteory i Olimp, wycieczka do miasta Saloniki, korzystanie z plaży i basenów.
      Staż jest realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ .

     • Zmiana planu

     • Od 01.05.2023 następuje zmiana planu. Bardzo prosimy o zapoznanie się z aktualną wersją.

      Obecny plan jest również dostępny po wybraniu odpowiedniej wersji (widok na załączonym obrazie).

     • Wyjazd na nagranie programu telewizyjnego "Tak to leciało"

     • Nowa galeria Wyjazd na nagranie programu telewizyjnego "Tak to leciało" została dodana do albumu fotograficznego

      20 kwietnia 2023 r. klasy: I TE, I TL 1 i II OPW udały się na nagranie programu telewizyjnego "Tak to leciało".

      Celem wycieczki było kształtowanie kompetencji audiowizualnych oraz przygotowanie młodych ludzi do obiektywnego odbioru mediów XXI wieku.

      Nagranie miało miejsce w Studio ATM mieszczącym się przy Wale Miedzeszyńskim w Warszawie.

      Sesja nagraniowa trwała ponad 9 godzin (trzy odcinki) a jej efekty można będzie wkrótce podziwiać w TVP2.

      Show prowadził idealnie zgrany duet małżeński i sceniczny, czyli charyzmatyczni i niezrównani Sławomir i Kajra.

      W najbardziej rozśpiewanym teleturnieju na świecie emocje sięgały zenitu, a na najlepszych graczy czekały atrakcyjne nagrody, w tym nagroda główna 100 tysięcy złotych. Uczestnicy mieli za zadanie uzupełnić luki w tekście popularnych polskich przebojów, a wszystko to w myśl zasady im więcej wyśpiewasz, tym więcej wygrasz. Zawodnikom akompaniował zespół muzyczny Marcina Urbana. 

      Młodzież naszej szkoły miała okazję poznać pracę w telewizji od kuchni, zrobić sobie zdjęcia  z gwiazdami oraz przeżyć niezapomniane w chwile na widowni.

      Opiekunami wycieczki były: Grażyna Karwacka, Małgorzata Majewska, Małgorzata Jaworska – Olsztyn oraz Wioletta Słomińska.

    • Projekt POWER
     • Projekt POWER

     • Aktywność badawcza uczniów w edukacji geograficznej kluczem do kształtowania postaw proekologicznych, przedsiębiorczych oraz rozwoju umiejętności miękkich

     • Warsztaty językowe dla maturzystów

     • Nowa galeria Warsztaty językowe dla maturzystów została dodana do albumu fotograficznego

      W dniach 23 – 24 marca 2023 roku młodzież klas maturalnych liceum wzięła udział w warsztatach językowych prowadzonych przez wolontariuszki z Europejskiego Korpusu Sprawiedliwości, przebywające w Przasnyszu na wniosek Miejskiej Biblioteki Publicznej, która jest instytucją goszczącą wolontariuszy z różnych krajów europejskich.

      Pani Maria Tadevosyan z Armenii oraz Pani Sina Strohschehn z Niemiec przybyły do ZSP w Przasnyszu na zaproszenie Pań Magdaleny Morawskiej i Joanny Skowrońskiej w porozumieniu z Panią Edytą Kaputjan. Poprowadziły zajęcia z języka angielskiego. Odbywające się lekcje miały na celu rozmowy w języku angielskim, co pozwoliło naszym maturzystom sprawdzić swoje umiejętności w zakresie mówienia przed maturalnym egzaminem ustnym.

      Zajęcia przebiegały w bardzo miłej i spokojnej atmosferze. Zarówno Goście, jak też i młodzież wynieśli z zajęć niezapomniane wrażenia. Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
    • +48 29 752 23 00
    • Mazowiecka 25

     06-300 Przasnysz Przasnysz
     Poland
    • +48 29 752 20 18 budynek ul. Sadowa
     +48 29 333 03 83 HOTEL/INTERNAT SPORTOWY
     +48 29 333 03 78 LODOWISKO - KASA
     +48 459 582 402 KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO
     +48 29 752 23 02 WICEDYREKTORZY
     +48 29 333 03 82 INTENDENT - INTERNAT
  • Galeria zdjęć

    brak danych