• Zajęcia szkoleniowe klasy 2 TR

     • Nowa galeria Zajęcia szkoleniowe klasy 2 TR została dodana do albumu fotograficznego

      25-10-2023 po raz kolejny klasa 2TR przy współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego odbyła szkolenie w Gospodarstwie Rolnym Tomaszewski Marek w Przasnyszu. Tematem przewodnim była: Poprawa efektywności zarządzania stadem bydła mięsnego. Uczniowie mieli okazję zwiedzić gospodarstwo oraz skorzystać z wiedzy i doświadczenia jego właścicieli. Następnie uczniowie wzięli udział w wykładach Pani zootechnik Katarzyny Zybert i Pani Anny Zakrzewskiej w zakresie bioasekuracji, BHP, chorób zwierząt i przepisów dotyczących dobrostanu zwierząt. Rozważaniom na temat nowoczesnych technologii w hodowli bydła nie było końca. Z niecierpliwością czekamy na więcej!

     • Łódź 17.10.2023

     • Nowa galeria Łódź 17.10.2023 została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 17.10.2023 uczniowie z klas pierwszych naszego LO wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Wyjazd był zrealizowany z dofinansowaniem Ministra Edukacji i Nauki z przedsięwzięcia „Poznaj Polskę. Celem wycieczki było wsparcie procesu edukacyjnego uczniów poprzez poznanie miejsc ciekawych pod względem historycznym, kształtowanie szacunku dla dziedzictwa narodowego i polskiej kultury, a także integracja młodzieży z różnych zespołów klasowych.

      Nasz wyjazd zaczęliśmy od ZOO, gdzie znajduje się ponad 3350 osobników i Orientarium -najciekawszego w Europie pawilonu poświęconego faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej. Następnie udaliśmy się na spacer po Łodzi. Zobaczyliśmy Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną oraz pospacerowaliśmy najbardziej rozpoznawalną ulicą w Łodzi -Piotrkowską. To tu przywitaliśmy się z Misiem Uszatkiem 😊

      Kolejnym punktem na naszej mapie zwiedzania było Muzeum Miasta Łodzi, które jest jednym z najciekawszych łódzkich muzeów i znajduje się w reprezentacyjnej rezydencji wybudowanej dla rodziny jednego z najzamożniejszych fabrykantów XIX-wiecznej Łodzi – Izraela Poznańskiego. Zobaczyliśmy tu piękne wnętrza fabrykanckie z przełomu XIX i XX w. oraz ekspozycje poświęcone artystom związanym z Łodzią.

      Opiekunami wycieczki były: p.Elżbieta Zawieska, p.Sylwia Zalewska i p.Joanna Ciesielska-Lipka.

      Był to już siódmy wyjazd z serii wycieczek w ramach programu „Poznaj Polskę”.

      Program „Poznaj Polskę” jest wsparciem dla  organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru.

     • Obóz szkoleniowy klasy 2 OPW

     • Nowa galeria Obóz szkoleniowy klasy 2 OPW została dodana do albumu fotograficznego

      W dniach 09.10-13.10. 2023 r. klasa 2 OPW przebywała wraz z opiekunami Tomaszem Krynickim i Michałem Wyrzykowskim na pięciodniowym obozie sportowo-obronnym w miejscowości Łopkajny w gminie Gietrzwałd.

      Celem szkolenia było opanowanie umiejętności, wiedzy oraz wdrożenie jednolitych standardów działania z tematów: szkolenia strzeleckiego, rozpoznania wojskowego, terenoznawstwa, szkolenia inżynieryjno-saperskiego, taktyki, medycznego, musztry, łączności, obroną przed bronią masowego rażenia. Dodatkowo pobyt na obozie służył popularyzacji służby wojskowej przez przyszłych kandydatów, kształtował wśród młodzieży odporność psychiczną, dyscyplinę, umiejętność kierowania zespołem. Pięciodniowy obóz szkoleniowy pozwolił również na zacieśnianie więzi koleżeńskich oraz popularyzował aktywne spędzanie czasu poprzez współzawodnictwo sportowe.

      Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie o ukończeniu obozu. Dodatkowo uczennica Maja Fijałkowska otrzymała puchar i nagrodę za wzorową postawę podczas trwania szkolenia. Nagrodę za zajęcie II miejsca w zawodach strzeleckich uzyskał Paweł Krośnicki.

     • Wolontariuszki z MBP

     • Nowa galeria Wolontariuszki z MBP została dodana do albumu fotograficznego

      9.10.23r. ZSP w Przasnyszu odwiedziły wolontariuszki z Europejskiego Korpusu Solidarności. Przybliżyły kulturę Francji i Finlandii. Opowiedziały o typowych dla danego kraju potrawach, zwyczajach i tradycjach świątecznych, odmiennych od polskich, dlatego tak intrygujących. Młodzież miała niepowtarzalną okazję do konwersacji w języku angielskim. Dziękujemy wolontariuszkom i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu za pomoc w zorganizowaniu spotkania. Kolejne niebawem!

     • Toruń 10.10.2023

     • Nowa galeria Toruń 10.10.2023 została dodana do albumu fotograficznego

      WYCIECZKA DO TORUNIA

      W dniu 10.10.2023 uczniowie z klas 1m, 2c, 2m i 3m wybrali się na wycieczkę do Torunia. Wyjazd był zrealizowany z dofinansowaniem Ministra Edukacji i Nauki z przedsięwzięcia „Poznaj Polskę. Celem wycieczki było wsparcie procesu edukacyjnego uczniów poprzez poznanie miejsc ciekawych pod względem historycznym, kształtowanie szacunku dla dziedzictwa narodowego i polskiej kultury, a także integracja młodzieży z różnych zespołów klasowych.

      Wraz z opiekunkami p.Joanną Skowrońską, p.Anną Benbenko i p.Joanną Ciesielską-Lipką młodzież zwiedziła Stare Miasto, które jest jednym z najbardziej malowniczych i historycznych miejsc w Polsce. Jest też wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie uczestnicy wyjazdu wzięli udział w interaktywnej atrakcji w Piwnicy Hanzy. Uczniowie poznali historię miasta, które zostało zbudowane ciężką pracą kupców oraz stało się jednym  z ważniejszych miast wśród handlowych potęg ówczesnej Europy. Kolejnym punktem programu był Dom Kłódek Escape Room. Mieliśmy tu do rozwiązania łamigłówki, zagadki i tajemnice., aby wydostać się z pomieszczenia. Poćwiczyliśmy tu zdolności logicznego myślenia, pracę w grupie oraz wyobraźnię przestrzenną. Wszystkim dopisywały humory, a pogoda sprzyjała.

      Był to już szósty wyjazd z serii wycieczek w ramach programu „Poznaj Polskę”. Kolejne wyjazdy już wkrótce.

      Program „Poznaj Polskę” jest wsparciem dla  organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru.

     • Szkoły pełne talentów 2!

     • Nasza szkoła bierze udział w akcji SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW 2! 

      Co trzeba zrobić? 

      1. Zrób zakupy za min. 50zł w sklepie LIDL (w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc) 
      2. Przy kasie odbierz kupon – TALENCIAKA 
      3. Przekaż TALENCIAKA naszej szkole :) 

      Jak przekazać zebrane Talenciaki? 

      1. Wejdź na stronę: szkoly.lidl.pl 
      2. Wpisz nazwę szkoły: ZESPÓŁ SZKÓŁ POWIATOWYCH IM. MAJORA HENRYKA SUCHARSKIEGO 
      3. Zeskanuj kod QR, przepisz kod z Talenciaka lub wrzuć Talenciaka do pudełka w naszej szkole 

      W budynkach przy ulicy Mazowieckiej oraz Sadowej są wystawione pudełka, do których można wrzucać niezeskanowane Talenciaki. 

      Akcja wydawania Talenciaków trwa do wyczerpania zapasów, lecz nie dłużej niż do 5.11.2023. Punkty można oddawać do 19 listopada! 

      Zachęcamy do udziału i dziękujemy za każdy punkt! 

      Razem możemy więcej :) 

     • Świętokrzyskie 04-06.10.2023

     • Nowa galeria Świętokrzyskie 04-06.09.2023 została dodana do albumu fotograficznego

      ŚWIĘTOKRZYSKIE Z PROGRAMEM POZNAJ POLSKĘ

      W dniach 4-6 października 2023 grupa młodzieży z naszego liceum wybrała się na wycieczkę do województwa Świętokrzyskiego. Wyjazd był zrealizowany z dofinansowaniem Ministra Edukacji i Nauki z przedsięwzięcia „Poznaj Polskę. Celem wycieczki było wsparcie procesu edukacyjnego uczniów poprzez poznanie miejsc ciekawych pod względem historycznym, kształtowanie szacunku dla dziedzictwa narodowego i polskiej kultury, a także integracja młodzieży z różnych zespołów klasowych.

      Pierwszego dnia młodzież wraz z opiekunami: Joanną Ciesielska-Lipką, Agnieszką Valentić-Szukałą, Magdaleną Prekiel i Moniką Sadowską dotarła do Zagnańska. Jest tu jedno z największych i najstarszych drzew w Polsce, a przy tym najbardziej znane – Dąb Bartek. Następnie udaliśmy się do Zamku Królewskiego w Chęcinach. Jego potężne baszty dominują nad okolicą. To wyjątkowe miejsce, z bogatą historią i nutką tajemnicy. Kolejnym punktem na naszej mapie były Kielce i Kadzielnia, którą wielu nazywa największym muzeum geologii pod gołym niebem m.in. dzięki rezerwatowi.

      Drugi dzień zaczęliśmy od Sandomierza- miasta o tysiącletniej historii, leżące nad Wisłą, na malowniczych wzgórzach poprzecinanych lessowymi wąwozami, w otoczeniu wyjątkowo pięknej wręcz bajkowej zieleni. Właśnie tu zobaczyliśmy Wąwóz Królowej Jadwigi i przeszliśmy Podziemną Trasą Turystyczną. Następnym punktem programu było wejście Drogą Królewską na Łysą Górę (594 m n.p.m.). Zwiedziliśmy Klasztor Misjonarzy Oblatów, a w nim Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego – które skrywa relikwie drzewa Krzyża Świętego. Kolejnym celem naszej wyprawy było Gołoborze – główny symbol Gór Świętokrzyskich. Dalej udaliśmy się do Świętej Katarzyny, w której znajduje się Zespół Klasztorny Bernardynek, źródełko Św.Franciszka i kapliczka Stefana Żeromskiego.

      Trzeciego dnia udaliśmy się do Starachowic do Muzeum Przyrody i Techniki, gdzie poznaliśmy tajniki pracy wielkiego pieca, zobaczyliśmy słynne Stary starachowickie oraz zobaczyliśmy różne gatunki dinozaurów na wystawie paleontologicznej. Kolejnym punktem programu był Wąchock i Muzeum Opactwa Cystersów, gdzie znajduje się wystawa dokumentująca zrywy niepodległościowe Narodu Polskiego. Dodatkowo udaliśmy się na Aleję Dowcipów z mnóstwem kawałów dotyczących Wąchocka oraz pomnikiem Sołtysa.

      Był to już piąty wyjazd z serii wycieczek w ramach programu „Poznaj Polskę”. Kolejne wyjazdy już wkrótce.

      Program „Poznaj Polskę” jest wsparciem dla  organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru.

       

     • OBÓZ DLA KLAS MUNDUROWYCH W 2. OREL

     • Nowa galeria OBÓZ DLA KLAS MUNDUROWYCH W 2. OREL została dodana do albumu fotograficznego

      W dniach od 25 do 29 września po raz pierwszy kadeci Oddziału Przygotowania Wojskowego z Zespołu Szkół Powiatowych z Przasnysza odbywali obóz szkoleniowy.

      „Tradycyjnie od pierwszego dnia wszyscy kadeci musieli przestrzegać wojskowego regulaminu oraz obowiązującego w Ośrodku porządku dnia. W ramach szkolenia kadeci brali udział m.in. w zajęciach saperskich, taktyki, rozpoznania, a także doskonalili swoje umiejętności z zakresu medycyny pola walki. Odbyły się również zajęcia z przetrwania, unikania, oporu i ewakuacji z terenu zajętego przez przeciwnika. Budującym jest fakt, że na niespełna trzydziestu szkolonych aż dwadzieścia osób zadeklarowało akces do służby w Wojsku Polskim. Ze swojej strony serdecznie zachęcam do podjęcia wyzwania jakim jest nauka w Oddziale Przygotowania Wojskowego, gdzie już od najmłodszych lat możecie kształtować postawy i kompetencje przydatne w służbie wojskowej oraz rozwijać zdolności obronne. Wasze szkolenie w patronackiej jednostce wojskowej jest równie istotne ponieważ przyczyniamy się do wsparcia system odbudowy rezerw osobowych Sił Zbrojnych RP oraz przygotowujemy młodzież do świadomego i efektywnego uczestnictwa w systemie obronnym państwa.” – skomentował wydarzenie płk dypl. Bogusław Postek.

      „Na pewno nie był to stracony czas, a obóz stanowił doskonałą okazję do integracji naszej klasy w czasie zajęć. Pobyt w Przasnyskiej Jednostce Wojskowej dał nam możliwość doskonalenia współdziałania w zespole oraz wspólnego funkcjonowania w warunkach innych niż te szkolne. Poznaliśmy również zasady służby wojskowej i pobytu w jednostce wojskowej oraz nauczyliśmy się wielu nowych umiejętności przydatnych w służbie, za co na ręce pana pułkownika Bogusława Postka oraz całej kadry dydaktycznej składamy serdeczne podziękowania.” – powiedziała kadet klasy IV OPW Julia Bakuła.

      Oddziały Przygotowania Wojskowego to program Ministerstwa Obrony Narodowej skierowany do szkół średnich. Absolwenci oddziału przygotowania wojskowego mogą skorzystać z wielu możliwości jakie oferują im Siły Zbrojne RP, m.in. możliwość odbycia skróconego - 12-dniowego szkolenia podstawowego oraz otrzymać dodatkowe punkty w rekrutacji do uczelni wojskowych.

      W ramach uroczystości podsumowującej obóz szkoleniowy miało miejsce rozdanie dyplomów oraz defilada pododdziałów. W uroczystości udział wziął dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych im mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu pan Paweł Szczepkowski, przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostrołęce kpt. Mariusz Borkowski.”

       

      Tekst: kpt. A. Michalski

      Zdjęcia: 2. ORel

     • Dnia 4 października 2023 r. odbyła się 6 edycja ,, #Sprzątamy dla Polski"

     • Nowa galeria Dnia 4 października 2023 r. odbyła się 6 edycja ,, #Sprzątamy dla Polski" została dodana do albumu fotograficznego

      W akcję włączyli się również uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych z Przasnysza z kl. 4 Loh, 3 Ti, 1 Tż, wraz z sorkami Agnieszką Dębek, Beatą Gregorczyk, Anną Brzozową i  Anną Skolimowską .  

      Celem przedsięwzięcia jest promowanie postawy odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu oraz troski o środowisko naturalne. 

      Organizatorem inicjatywy jest Fundacja „Sprzątamy dla Polski”. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem m.in. Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki.

      Brawo uczniowie, liczą się czyny nie słowa 🙂

     • SALON MATURZYSTÓW

     • Nowa galeria SALON MATURZYSTÓW została dodana do albumu fotograficznego

      Dnia 28 września klasy IV LOH, IV LOH1, IV LOM1, V TL,

      V TR-p, V TS-p wzięły udział w Salonie Maturzystów, który zorganizowany był przez wydawnictwo „ Perspektywy” na Politechnice Bydgoskiej.

      Celem wycieczki było spotkanie z ekspertami CKE , podczas których na konferencjach omówiono zasady rozwiązywania arkuszy maturalnych z języka polskiego, języka angielskiego oraz matematyki.

      Ponadto uczniowie mieli możliwość poznania oferty edukacyjnej uczelni wyższych oraz zakupu podręczników wydawnictwa Nowa Era.

      Opiekę nad młodzieżą sprawowały: Wioletta Słomińska, Anna Domańska, Renata Kosman, Urszula Paczesna.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
    • +48 29 752 23 00
    • Mazowiecka 25

     06-300 Przasnysz Przasnysz
     Poland
    • +48 29 752 20 18 budynek ul. Sadowa
     +48 29 333 03 83 HOTEL/INTERNAT SPORTOWY
     +48 29 333 03 78 LODOWISKO - KASA
     +48 459 582 402 KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO
     +48 29 752 23 02 WICEDYREKTORZY
     +48 29 333 03 82 INTENDENT - INTERNAT
  • Galeria zdjęć

    brak danych