Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Zapraszamy na kwalifikacyjne kursy zawodowe ROL.04 i ROL.10
Woda w całym kompleksie basenów zdatna do korzystania
Woda w niecce basenu rekreacyjnego, wodnego placu zabaw oraz zjeżdżalni została oczyszczona i można z nich korzystać.
Poprawki maturalne
Egzamin ustny - 21.08.2023 9:00
Egzamin pisemny - 22.08.2023 9:00
Zakaz korzystania z niecki basenu rekreacyjnego, wodnego placu zabaw oraz zjeżdżalni
W chwili obecnej obowiązuje zakaz korzystania z części kompleksu basenów otwartych przy Zespole Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu.
Szczegółowe informacje w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przasnyszu.
Nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu
Informacja na temat podręczników na nowy rok szkolny
Lista podręczników dostępna jest w zakładne Rodzice i uczniowie - informacje dla ucznia
link do strony: podręczniki
Informacja na temat wyników egzaminu zawodowego - sesja lato 2023
Informuję, że wyniki egzaminu zawodowego będą po
31 sierpnia 2023, natomiast po odbiór certyfikatów zapraszamypo 8 września 2023 !!!
Kierownik Kształcenia Praktycznego
Informacja na temat wydawania dyplomów zawodowych - sesja zima 2023
Informujemy, że dyplomy zawodowe po sesji zima 2023 r., wydawane będą w Kancelarii Uczniowskiej po 4 lipca 2023 r. od godz. 8.00 do 14.00
Kierownik Kształcenia Praktycznego
Podsumowanie egzaminów zawodowych - sesja lato 2023
02 czerwca 2023 r. - 149 uczniów przystąpiło do egzaminu zawodowego z części pisemnej z 9 kwalifikacji. Test składał się z 40 zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna była prawidłowa. Na rozwiązanie testu było 60 minut.
Podstawą zdania egzaminu jest otrzymanie - z etapu pisemnego - co najmniej 50 proc. punktów możliwych do uzyskania. Następnie uczniowie przystąpili do etapu praktycznego, który trwał do 18 czerwca 2023 r,.Liczymy, że wszyscy zdadzą, ale na wyniki trzeba poczekać do 31 sierpnia 2023 r.
Po zdaniu egzaminu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna wystawia certyfikaty kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe do wykonywania zawodu.
Kierownik Kształcenia Praktycznego
Rozstrzygnięcie konkursu organizowanego z okazji Jubileuszu 100-lecia obecności Zgromadzenia Ojców Pasjonistów w Polsce
W dniu 19.06 2023 został rozstrzygnięty konkurs organizowany z okazji Jubileuszu 100-lecia obecności Zgromadzenia Ojców Pasjonistów w Polsce w pierwszym klasztorze Pasjonistów na ziemiach polskich - w Przasnyszu. Oto zwycięzcy konkursu:
Kategoria plastyczna:
I miejsce: Justyna Stępień kl I TE.
II miejsce: Weronika Smolińska kl III c.
III miejsce: Patrycja Bobińska kl IV TL-p.
Kategoria literacka:
I miejsce: Zuzanna Juszkowska kl I lOH.
I. miejsce: Bartosz Błaszczak kl. I TI.
II. miejsce: Patrycja Kołcon kl. I LOH.
III. miejsce: Julia Sebastiańska kl. II OPW.
Kategoria multimedialna:
I miejsce: Natalia Wdowińskakl ILOH.
II miejsce: Katarzyna Sztukert kl IV TŻ-p.
Dziękujemy młodzieży za niesamowite pomysły i zaangażowanie. Konkurs organizowany był pod patronatem Starosty Powiatu Przasnysz oraz Dyrektora ZSP w Przasnyszu. Wręczenie nagród dla zwycięzców i dyplomów dla uczestników konkursu odbędzie się w dniu zakończenia roku szkolnego.
Podsumowanie przedsięwzięcia "Aktywność badawcza uczniów w edukacji geograficznej kluczem do kształtowania postaw proekologicznych..."
- 2
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 odbedzie się w piątek 23.06.2023 o godzinie 13:00 na hali sportowej przy ulicy Mazowieckiej 25 ((budynek lodowiska).
Serdecznie zapraszamy.
Muzealny maraton - ostatnia w tym roku szkolnym wycieczka z cyklu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”
- 52
Muzealny maraton
Za nami ostatnia w tym roku szkolnym wycieczka z cyklu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Tym razem przyjaciele biblioteki szkolnej zaserwowali sobie warszawski maraton po muzeach. Odwiedziliśmy kolejno: Muzeum Sportu i Turystyki, Stację Muzeum (Wagony Salonowe) oraz Muzeum Historii Ruchu Ludowego.
Co tam można zobaczyć?
Ekspozycja Muzeum Sportu i Turystyki "Dzieje sportu polskiego i olimpizmu" ukazuje dzieje sportu od antycznej Grecji poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich (XIX wiek) oraz początki sportu w Polsce (XIX/XX wiek) do współczesności.
Stacja Muzeum prezentuje unikalne mundury, modele kolejowe, starodawne telefony, skasowane bilety sprzed ponad wieku i wiele innych skarbów. Ale największe wrażenie robią oczywiście pociągi i lokomotywy – niektóre z nich to unikaty na skalę światową.
Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego to placówka naukowo -badawcza, która gromadzi wszelkiego rodzaju materiały oraz dokumenty obrazujące rozwój i dokonania szeroko pojmowanego ruchu ludowego. Muzeum interesuje się działalnością partii i stronnictw politycznych, wszelkich organizacji społeczno-zawodowych, młodzieżowych, spółdzielczych i innych tworzonych w środowisku wiejskim, rozwijających różnorodne formy pracy społeczno -wychowawczej, kulturalno -oświatowej i gospodarczej.
Zdecydowanie polecamy dwa pierwsze muzea. Trzecie … to był ciężki temat. Ale chociaż ładne zdjęcia wyszły 😊😊😊 .
Ponieważ nie samą przeszłością człowiek żyje, na koniec wycieczki przyszedł czas na sztukę współczesną – wizytę w kinie. Film „Mała Syrenka”. No cóż, nasze panie wybierały 😊😊😊. Następnym razem to panowie mają głos!!!
Wycieczka odbyła się 14.06.2023r., opiekę nad uczniami sprawowali Anna Skolimowska i Michał Mocek.
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY NA LOGO SZKOŁY
- 3
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU "DLACZEGO WARTO BYĆ UCZNIEM NASZEJ SZKOŁY"
PRÓBA SPRAWNOŚCIOWA - II TERMIN
DRUGI TERMIN PRÓBY SPRAWNOŚCIOWEJ - 19.06.2023 R.
GODZ. 10.00
UL. SADOWA 5
Wielkopolska 29-31.05.2023
Nowa galeria Wielkopolska 29-31.05.2023 została dodana do albumu fotograficznego
26W dniach 29-31 maja 2023 grupa młodzieży z naszego technikum wybrała się na wycieczkę do Wielkopolski. Wyjazd był zrealizowany z dofinansowaniem Ministra Edukacji i Nauki z przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Celem wycieczki było wsparcie procesu edukacyjnego uczniów poprzez poznanie miejsc ciekawych pod względem historycznym, kształtowanie szacunku dla dziedzictwa narodowego i polskiej kultury, a także integracja młodzieży z różnych zespołów klasowych.
Pierwszego dnia dotarliśmy do Kruszwicy, miejscowości malowniczo położonej nad jeziorem Gopło. Najsłynniejszy dziś zabytek – zamek w Kruszwicy został zbudowany w XIV wieku z inicjatywy króla Kazimierza Wielkiego. Otaczał go potężny mur obronny. Głównym zadaniem warowni była ochrona miasta przed częstymi najazdami krzyżackimi. Z zamkiem związanych jest kilka legend. Jedna z nich mówi o tym, jak myszy zjadły króla Popiela… Następnie udaliśmy się do Gniezna, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz zabytkową część miasta z katedrą z Drzwiami Gnieźnieńskimi w roli głównej. Katedra była miejscem koronacji pięciu królów, a Drzwi Gnieźnieńskie ukazują płaskorzeźbione sceny z życia św. Wojciecha – patrona Polski i Europy.
Drugiego dnia udaliśmy się do jednego z największych i najstarszych miast Polski – do Poznania. Dzień zaczęliśmy od wizyty w Rogalowym Muzeum, gdzie w sposób interaktywny i bardzo zabawny uczestniczyliśmy w produkcji Rogali Świętomarcińskich według niepowtarzalnej receptury. Następnie udaliśmy się na Rynek Starego Miasta. To tu dowiedzieliśmy się o historii tego miejsca, widzieliśmy trykające się koziołki na Ratuszu oraz piękne kamienice. Kolejnym miejscem na mapie naszej podróży było Puszczykowo i Muzeum Arkadego Fiedlera. Mogliśmy tu poczuć klimat podróży, rodzinne ciepło i mnóstwo ciekawostek z różnych zakątków świata.
Trzeciego dnia pojechaliśmy do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, gdzie znajdują się najstarsze i najlepiej zachowane relikty architektury wczesnego średniowiecza w Polsce. O randze tego miejsca świadczy fakt, iż zostało ono zaliczone w poczet Pomników Historii Państwa Polskiego. Kolejno zwiedzaliśmy Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Na obszarze ok. 21 ha znajduje się ok. 60 obiektów przeniesionych tu z różnych regionów Wielkopolski. Zaprezentowano tu zabudowę wsi wielkopolskiej z przełomu XVIII i XIX w.
Opiekunami wycieczki byli: Joanna Ciesielska-Lipka, Agnieszka Zawiślińska, Grzegorz Cołosiński oraz Konrad Kasuła.
Był to już drugi wyjazd z serii wycieczek w ramach programu „Poznaj Polskę”. Kolejne wyjazdy już we wrześniu.
Program „Poznaj Polskę” jest wsparciem dla organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru.
INFORMACJA DLA ZDAJĄCYCH EGZAMIN ZAWODOWY SESJA LATO 2023
Zdający będą wpuszczani na sale egzaminacyjną na godzinę przed egzaminem.
Prosimy o punktualne przybycie
- każdy zdający posiada dokument tożsamości ze zdjęciem, własną małą butelkę wody, którą stawia przy nodze stolika, długopis/pióro z czarnym tuszem( atramentem), tzw. kalkulator prosty to taki kalkulator, który pozwala ( dodawać, odejmować, mnożyć, dzielić, wyciągać pierwiastki z liczb, obliczać procenty)
- na każdym egzaminie obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ WNOSZENIA URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH.
II Konkurs Logistyczny
Nowa galeria II Konkurs Logistyczny została dodana do albumu fotograficznego
8W dniu 24.05.2023r. odbył się 3 etap II Konkursu Logistycznego. Wzięli w nim udział uczniowie z klas: trzeciej i czwartej.Część pierwsza konkursu obejmowała pytania otwarte. W drugiej uczniowie zmierzyli się z zadaniem. Trzeci etap konkursu odbył się w formie ustnej - każdy z uczniów losował pytania z dwóch kategorii. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, pasją i ambicją. Po pasjonującej rywalizacji grono zwycięzców przedstawia się następująco:'1 miejsce - Klaudia Rutkowska - kl. 4 TLp2 miejsce - Jakub Majewski - kl. 4 TLp3 miejsce - Krystian Zarodkiewicz - kl. 3 TLKonkurs przygotowała i przeprowadziła Dorota Adamkowska
Archiwum Aktualności