• Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w Zespole Szkół Powiatowych

     • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu rozstrzygnięty! Kolejna już edycja konkursu skierowanego do uczniów klas ósmych cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że do tegorocznego konkursu zgłosiło się 45 uczniów ze szkół przasnyskich i ościennych. Miłośnicy języka angielskiego mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu leksyki, gramatyki oraz kultury Wielkiej Brytanii i krajów anglojęzycznych.  Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki  poziom znajomości języka angielskiego. Najwyższy wynik osiągnął Oliwier Rutkowski ze Szkoły Podstawowej nr 3,  zajmując I miejsce. Na drugim miejscu uplasował się Bartosz Czapliński ze Szkoły Podstawowej nr 5 na trzecim zaś aż dwóch uczniów z takim samym wynikiem: Jakub Betkier ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Oliwier Olszak ze Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych.  Przyznano również dwa wyróżnienia: dla Pawła Bednarka ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Marcina Wiśniewskiego ze Szkoły Podstawowej nr 5.  Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie otrzymali karty prezentowe ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Powiatowych. Nad przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki języka angielskiego, panie Agnieszka Valentić-Szukała, Anna Wojciechowska oraz Magdalena Prekiel.

      Wszystkim Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wygranej oraz dobrej znajomości języka angielskiego. Mamy nadzieję, że z niektórymi spotkamy się ponownie, już we wrześniu, tym razem jako z uczniami naszej szkoły!

     • Turniej Piłki Nożnej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu

     • W poniedziałek 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka na boisku Orlik przy ZSP w Przasnyszu, został rozegrany Turniej Piłki Nożnej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu. W turnieju wzięły udział reprezentacje przasnyskich szkół podstawowych oraz reprezentacja klas pierwszych ZSP w Przasnyszu. Turniej miał za zadanie aktywne spędzenie czasu wolnego, integrację rówieśniczą przasnyskiej młodzieży oraz promocję szkoły. Po wyrównanych meczach, które obfitowały w emocjonujące akcje i mnóstwo goli
      I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 3, przed kolegami z przasnyskiej ,,dwójki. Trzecie miejsce ex aequo przypadło piłkarzom z SP 1 oraz chłopcom z ZSP. Po zakończeniu zmagań piłkarskich Dyrektor ZSP Paweł Szczepkowski wspólnie z organizatorami turnieju Tomaszem Krynickim, Grzegorzem Cołosińskim i Michałem Wyrzykowskim wręczył pamiątkowe puchary oraz nagrody. Dodatkową atrakcją były słodycze dla każdej z uczestniczących drużyn.

     • „Suchar” nie zostawia swoich! Wspieramy Elę i Iwonę!

     • Na przestrzeni ostatnich tygodni głośno jest o dwóch paniach z naszego rejonu: Elżbiecie Łazickiej i Iwonie Nieliwodzkiej, które zmagają się z chorobą nowotworową. Okazało się , że proces leczenia jest kosztowny i przekracza ich możliwości finansowe. Na szczęście nie zostały z tym same. Historia ta poruszyła serca mieszkańców Przasnysza i okolic. Mamy do czynienia z różnego rodzaju działaniami charytatywnymi wspierającymi finansowo walkę tych dzielnych kobiet o zdrowie.

      Obie są blisko związane z ZSP w Przasnyszu. Pani Ela jest przewodniczącą Rady Rodziców, a pani Iwona pracownikiem administracyjnym hali – lodowiska przy ul. Mazowieckiej. Mają wśród nas wielu przyjaciół, którzy również postanowili wesprzeć zbiórki pieniężne. W tym tygodniu, w dniach 5-6 czerwca, odbędą się kiermasze ciast. Słodkości będą do nabycia zarówno w szkole jak i w zaprzyjaźnionych instytucjach na terenie Przasnysza. Zaplanowany jest także charytatywny mini turniej siatkarski, w którym wezmą udział pracownicy ZSP, uczniowie oraz tegoroczni absolwenci szkoły. Szczegóły znajdują się na załączonym plakacie oraz na stronach internetowych ZSP.

      Oprócz tego cały czas aktywnie działają licytacje internetowe. Okazało się, że wśród nas jest wiele utalentowanych artystycznie osób, które przekazały swoje prace na aukcje. Można w ten sposób nabyć zarówno różnego rodzaju rękodzieła (rzeźby, prace malarskie, prace hafciarskie itp.) jak i dzieła literackie! Cały czas pojawiają się nowe okazje! Wśród propozycji licytacji będą również Zestawy Fana ZSP (pamiątkowe kubki, medale, długopisy i innego rodzaju gadżety). Wszystko to jest dostępne pod następującymi linkami:

      https://www.facebook.com/groups/384246783143588

      https://www.facebook.com/groups/509526427904140

       

      Gorąco zapraszamy do wsparcia naszych akcji! Każdy gest się liczy!

     • Karkonosze 27-30.05.2024

     • W dniach 27-30.05.2024 uczniowie klas I i II naszej szkoły wyjechali na wycieczkę w Karkonosze. Pierwszym punktem na mapie naszego wyjazdu był Wrocław – miasto ponad 100 mostów, 12 wysp, Odry i jej czterech dopływów oraz ponad 1000 krasnali (a każdy krasnal ma tu swoją wyjątkową historię). Na trasie zwiedzania mieliśmy najstarszą część miasta – Ostrów Tumski z Katedrą Wrocławską oraz Stary Rynek. Drugiego dnia udaliśmy się do stolicy Czech – Pragi. W trakcie spaceru zobaczyliśmy ogrom zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nasz trzeci dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Świątyni Wang w Karpaczu. Jest to wybudowany przez Norwegów kościół pod koniec XII w. z wieloma ornamentami i elementami kojarzącymi się z łodziami Wikingów. Następnie ruszyliśmy na trasę do Skalnego Miasta pełnego niepowtarzalnych i bajkowych formacji skalnych. To tu były kręcone sceny filmu „Opowieści z Narnii”. Wyjątkową atrakcją był także rejs wieloosobową łodzią po jeziorku. Ostatniego dnia naszej wyprawy obejrzeliśmy Panoramę Racławicką we Wrocławiu. Jest to malowidło o długości 114 m. i wysokości 15 m. przedstawiające bitwę Polaków z Rosjanami pod Racławicami w 1794 r. Ostatnimi punktami tego dnia i całej wycieczki był Ogród Japoński z wieloma spacerowymi ścieżkami, altanami i mostkami, a także Hala Stulecia.

      Wszyscy wróciliśmy do domu w dobrych humorach i z wieloma niezapomnianymi przeżyciami.

      Opiekunami wycieczki byli: Joanna Ciesielska-Lipka, Małgorzata Jaworska-Olsztyn, Michał Mocek, Konrad Kasuła.

     • Zebrania z rodzicami 27.05.2024

     • 27 maja 2024r. o godz. 16:30 oraz 17:30 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów.

       

      Przydział sal

      Godzina 16:30

      31     3 Ti

      32     3 TR, 3TŻ

      51     1 Ti

      70     2 LOM

      73     4 TS

      123   3 LOH, 3 LOM 

      126   1c

      129   2 TŻ

      130   1 LOH

      131   1 LOK

      101   1 TS

      102   1 TŻ

      105   1 LOH1

      107   1 TL 

      108   2 c

      109   2 m

      Strzelenica   1 m 

      Biblioteka    3c, 3m

       

      Godzina 17:30

      31     2 TR

      32     2 OPW

      51     2 TL

      70     3 TS

      73     4 TL1, 4 TŻ

      123   3 TL

      126   1 OPW1

      129   2 LOH

      130   1 OPW

      131   4 TR

      101   2 LOK

      102   2 LOH1

      105   2 Ti1, 2TS

      107   2 Ti

      108   2 TL1, 2TE

      109   4 TLot

      Strzelnica   3 OPW

     • Twój głos ma moc

     •  

      Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole” organizowanym przez Uniwersytet SWPS, Fundację UNIQA oraz RESQL.

      Mamy szansę zdobyć darmowe wdrożenie systemu przeciwdziałania przemocy rówieśniczej RESQL, dzięki któremu będziemy mogli wesprzeć naszych uczniów i nauczycieli w walce z tym zjawiskiem.

      Aby było to możliwe, potrzebne są nam Wasze głosy!Jak to zrobić?

      1. Wejdź na stronę: https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ 

      2. Kliknij „Zagłosuj na szkołę”.

      3. Znajdź naszą szkołę na liście i głosuj.

      Głosować można raz dziennie od 20 maja do 2 czerwca 2024 r.

      Zachęcajcie do tego także swoich znajomych, uczniów, nauczycieli i rodziców.

      Razem możemy przerwać krąg przemocy!

     • Informatycy w Olsztynie

     • Nowa galeria Informatycy w Olsztynie została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 17.05.2024 uczniowie klas technikum informatycznego (IV TI, I TI oraz II TI) pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Jaworskiej-Olsztyn, Agnieszki Dębek, Roberta Wróbla oraz Mariusza Malinowskiego wyjechali na wycieczkę do Olsztyna.

      Pojechaliśmy tam na zaproszenie pana Tomasza Żmijewskiego, który obecnie jest pracownikiem dydaktycznym Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, a jakiś czas temu był również nauczycielem przedmiotów zawodowych informatycznych w Zespole Szkół Powiatowym im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu.

      Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wykładzie poprowadzonym przez Pana Tomasza: „Technologia Blockchain – nowe horyzonty w świecie technologii”. Poczuliśmy się jak prawdziwi studenci – na szczęście nie było zaliczenia 😊

      Pan Tomasz zorganizował dla Nas również niezwykłą niespodziankę. Przedstawiciele Koła Naukowego Robotyki UWM przygotowali prezentację dotyczącą ich działalności. Zaprosili Nas do swojej siedziby, zaprezentowali projekty nad którymi pracują i opowiedzieli o swoich planach na przyszłość.

      To jednak nie był koniec naszej edukacyjnej wyprawy. Po wizycie na Wydziale Matematyki i Informatyki ruszyliśmy na zwiedzanie KORTOSFERY czyli  Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

      Mamy nadzieję, że nie jest to Nasza ostatnia wizyta na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

     • Wycieczka do parku linowego „Gibon”

     • Nowa galeria II TL1 i II TE na Gibonie została dodana do albumu fotograficznego

      W piątek 17 maja uczniowie klasy II TE/TL1 wraz z wychowawczynią, p. Grażyną Karwacką udali się na pieszą wycieczkę do parku linowego „Gibon”. Wycieczka miała na celu integrację klasy oraz podnoszenie sprawności fizycznej młodzieży. Pokonywanie tras zapewniło uczniom sporą dawkę adrenaliny, pozwoliło pokonać własne słabości i przede wszystkim sprawiło wspaniałą zabawę! Świetną atrakcją było wspólne ognisko z kiełbaskami oraz mile spędzony czas na łonie przyrody.

     • Informacje dla maturzystów - harmonogram egzaminów

     • MATURA 2023/2024

      INFORMACJA DLA ABSOLWENTÓW

       

      Egzaminy maturalne odbędą się w hali sportowej „Lodowisko”
      przy ul. Mazowieckiej 25
      według harmonogramu:

      1. 07 maja 2024r. - j. polski poziom podstawowy (godz. 900),
      2. 08 maja 2024r. – matematyka poziom podstawowy (godz. 900),
      3. 09 maja 2024r. – j. angielski poziom podstawowy (godz. 900),
      4. 09 maja 2024r. -  j. rosyjski poziom podstawowy (godz. 1400), sala 130,

      Pozostałe egzaminy maturalne odbędą się przy ul. Mazowieckiej 25 według harmonogramu:

      1. 10 maja 2024r. - wos poziom rozszerzony (godz. 900), sala 51,
      2. 13 maja 2024r. – język angielski poziom rozszerzony (godz. 900), lodowisko,
      3. 14 maja 2024r. – biologia poziom rozszerzony (godz. 900), strzelnica,
      4. 14 maja 2024r. – język rosyjski poziom rozszerzony (godz. 1400), strzelnica,
      5. 15 maja 2024r. – matematyka poziom rozszerzony (godz. 900), strzelnica,
      6. 16 maja 2024r. – chemia poziom rozszerzony (godz. 900), strzelnica,
      7. 17 maja 2024r. – geografia poziom rozszerzony (godz. 900), strzelnica,
      8. 20 maja 2024r. – język polski poziom rozszerzony (godz. 900), strzelnica,
      9. 21 maja 2024r. – historia poziom rozszerzony (godz. 900), sala 51,
      10.  22 maja 2024r. – informatyka poziom rozszerzony (godz. 900), sala 73,
      11.  23 maja 2024r. – fizyka poziom rozszerzony (godz. 900), sala 51,

       

      Szczegółowe wytyczne dla absolwentów:

      1. Obowiązek posiadania ze sobą ważnego dowodu osobistego, długopisu z czarnym tuszem  
       i przyborów matematycznych, małą butelkę wody.
      2. Uczniowie zdający egzamin maturalny nie powinni wnosić na teren szkoły rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
     • Uroczystość zakończenia roku klas maturalnych

     • Nowa galeria Uroczystość zakończenia roku klas maturalnych została dodana do albumu fotograficznego

      Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 dla klas maturalnych odbyło się 26 kwietnia br. To rokrocznie bardzo ważny i wzruszający czas dla szkolnej społeczności. Nie brakowało podziękowań i gratulacji. Uczniowie, którzy najbardziej angażowali się w życie szkoły i mieli bardzo dobre wyniki w nauce i w licznych konkursach - odebrali zasłużone nagrody.

      Gratulacje, słowa podziękowania oraz pożegnania kierowali do uczniów: Wicestarosta Powiatu Przasnyskiego Pani Renata Kosman, dyrektorzy szkoły Pan Paweł Stanisław Szczepkowski i Pani Joanna Ciesielska-Lipka oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Elżbieta Łazicka życząc przy tym powodzenia i dobrych wyborów na dalszej ścieżce edukacji. Na uroczystości nie zabrakło też Przyjaciół ZSP, którzy wspierają wiele inicjatyw dobrym słowem i swoim zaangażowaniem. Pamiątkowy dyplom odebrał Pan Ashraf Youssef za wsparcie dla klubu Zakrwistów.

      Dyrektor szkoły przekazał na ręce uczniów symboliczną podkowę szczęścia, która ma przynieść powodzenie na egzaminie maturalnym i w życiu, a także ma przypominać chwile spędzone w Zespole Szkół Powiatowych.

     • IV TL na spotkaniu z archeologiem

     • Dnia 19.04.2024r klasa 4TL wraz z opiekunem panią Anną Benbenko na lekcji histori udali się do Muzeum Historycznego w Przasnyszu. Klasa uczestniczyła w spotkaniu na którym archeolog Łukasz Kaczmarek przedstawił uczniom historię wykopalisk na terenie naszego powiatu oraz okolic. Wykład okazał się bardxo ciekawy.

     • XXVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

     • W marcu w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 3 uczniów z największą liczbą punktów: Marceli Zduńczyk kl.ITL 82/90,  Mikołaj Niestępski kl.IIITL 78/90, Karol Bonisławski kl ITI 65/90 punktów. 18.03.2024 roku odbył się etap diecezjalny w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno- Wychowawczym STUDNIA w Płocku.  Zakres merytoryczny konkursu obejmował Księgę Sędziów ST i Dzieje Apostolskie NT. Chłopcy zostali finalistami tego prestiżowego etapu w którym wzięło udział  30 uczniów szkół ponadpodstawowych.

       

      Cieszy nas to, że nasza szkoła ma utalentowanych uczniów, którzy potrafią z powodzeniem zmierzyć się z wyzwaniami związanymi z biblijną wiedzą. Ich praca, zaangażowanie i determinacja zasługują na najwyższe uznanie.

       

      Gratuluję finalistom  zwłaszcza, że po raz pierwszy brali udział w tym konkursie.

      Wróciliśmy z dyplomami, nagrodami książkowymi i podziękowaniami dla katechetów. 

      Dziękujemy Panu Dyrektorowi Pawłowi Stanisławowi Szczepkowskiemu za umożliwienie  uczestnictwa w konkursie.

      Alicja Łapińska Anna Benbenko

     • Pożegnanie mieszkańców internatu - rocznik 2024

     • "Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna"J. Twardowski

      Dnia 18-04-2024 r. społeczność internacka pożegnała starsze koleżanki i kolegów, którzy kończą swoją 3-4-5 letnią przygodę z nami i rozpoczynają nowy rozdział w swoim dorosłym życiu. Z tej okazji był tort i słodki poczęstunek. Nie zabrakło też dobrej muzyki, młodzież bawiła się na zorganizowanej dyskotece w stylu lat 90- tych.  Ostatnie wspólne chwile spędziliśmy w fantastycznej atmosferze, były rozmowy, wspomnienia i wzruszenie. 

       Kochani Życzymy Wam Powodzenia, wspominajcie nas dobrze i odwiedzajcie! Do zobaczenia!

      Wychowawcy, Koleżanki i Koledzy 

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu
   • +48 29 752 23 00
   • Mazowiecka 25

    06-300 Przasnysz Przasnysz
    Poland
   • +48 29 752 20 18 budynek ul. Sadowa
    +48 29 333 03 83 HOTEL/INTERNAT SPORTOWY
    +48 29 333 03 78 LODOWISKO - KASA
    +48 459 582 402 KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO
    +48 29 752 23 02 WICEDYREKTORZY
    +48 29 333 03 82 INTENDENT - INTERNAT
 • Galeria zdjęć

   brak danych